TWOJE PYTANIA DOTYCZĄCE TESTÓW NA ZWIERZĘTACH

Czy L’Oréal testuje swoje produkty na zwierzętach?

L’Oréal nie testuje żadnych swoich produktów na zwierzętach i od ponad 30 lat jest prekursorem alternatywnych metod testowania kosmetyków. 

Jakie alternatywne metody testowania na zwierzętach opracował L’Oréal? 
L'Oréal już od 1979 roku zajmuje się w swoich laboratoriach rekonstrukcją modeli ludzkiej skóry, aby to na nich prowadzić badania nad bezpieczeństwem przeprowadzane in vitro, będące alternatywą dla badań na zwierzętach. W związku z tym Grupa L’Oréal jest prekursorem alternatywnych metod oceny bezpieczeństwa. Od tamtej pory L'Oréal otworzył centrum Episkin* w Lyonie (Francja) i w Szanghaju (Chiny), gdzie produkowana jest rekonstruowana skóra. Oprócz modeli zrekonstruowanej skóry, L'Oréal dysponuje również szerokim zestawem narzędzi w ramach stosowanej przez siebie oceny predyktywnej nie wymagającej udziału zwierząt, takich jak modelowanie molekularne, ekspertyza toksykologiczna, techniki obrazowania i wiele innych.

Aby dowiedzieć się więcej na temat oceny predyktywnej, odwiedź: http://bit.ly/1L8VU38

Jeśli nie testujecie produktów na zwierzętach, dlaczego L’Oréal wciąż znajduje na prowadzonej przez PETA liście podmiotów, które przeprowadzają takie testy? 
L’Oréal nie testuje żadnych swoich produktów na zwierzętach. Jednakże, ponieważ nasze produkty są sprzedawane w Chinach, L’Oréal wciąż figuruje na liście PETA. Chińskie władze do spraw zdrowia wciąż wymagają i przeprowadzają testy na zwierzętach w przypadku niektórych produktów. 

Dlaczego produkty L’Oréal nie mają logo „cruelty-free”? 
Niektóre z naszych marek, które nie są dostępne w Chinach zdecydowały się użyć logo „cruelty-free” – świadczące o tym, że produkt nie jest testowany na zwierzętach. Te marki, które są dostępne na rynku chińskim nie mogą być oznaczone logo „cruelty free” ze względu na obowiązujące tam regulacje. 

Dlaczego w takim razie wciąż działacie na rynku chińskim? 
Obecność L'Oréal w Chinach może spowodować zmianę obowiązujących regulacji. L’Oréal jest spółką, która w najbardziej aktywny sposób prowadzi dialog z władzami chińskimi działając w kierunku całkowitego wyeliminowania testowania na zwierzętach. Dzięki temu zdecydowana większość produktów, które sprzedajemy w Chinach nie jest już testowana na zwierzętach. 

Jakie działania mające na celu zakończenie testowania na zwierzętach w Chinach podejmuje L'Oréal? 
L'Oréal współpracuje z chińskimi władzami oraz naukowcami w celu uznania alternatywnych metod badań, co pozwoliłoby na zmianę regulacji dotyczących kosmetyków oraz całkowite i ostateczne wyeliminowanie testów na zwierzętach. A zatem produkty wytwarzane i sprzedawane w Chinach nazywane produktami „niefunkcyjnymi” takie jak szampony, kosmetyki do mycia ciała i do makijażu nie są już testowane na zwierzętach. W 2014 roku w Szanghaju otworzyliśmy Centrum Episkin*, dzięki któremu możemy produkować zrekonstruowaną skórę. Jest to wykorzystywane do badań nad bezpieczeństwem przeprowadzanych in vitro, nie wymagających udziału zwierząt. Badania te są udostępnione chińskim władzom. 

*Episkin to model rekonstruowanej skóry ludzkiej

Przydatne linki
Raport Bloomberg na temat Episkin: https://www.youtube.com/watch?v=CJkCc0mIULo
video AFP na temat Episkin: https://www.youtube.com/watch?v=g0-v5sXn2kM
Episkin: http://www.episkin.com/EPISKIN.asp