L’Oréal Warsaw Plant (dawniej Kosmepol) to polska fabryka L’Oréal. Od 20 lat produkuje pełen asortyment szamponów, mleczek do ciała, toników, wody micelarnej, dezodorantów oraz farb do włosów.
 
Dbając o bezpieczeństwo, jakość oraz efektywność operacyjną, fabryka L’Oréal Warsaw Plant zaopatruje w produkty rynki europejskie (Europa Zachodnia - 72% produkcji, Europa Wschodnia – 26% produkcji) zatrudniając w Polsce okolo 400 osób. 
 
Fabryka L’Oréal Warsaw Plant tworzy produkty najwyższej jakości w sposób efektywny i odpowiedzialny, poprzez elastyczne i innowacyjne rozwiązania odpowiadające na różne potrzeby naszych Klientów. Nasze działania prowadzimy w sposób bezpieczny i etyczny, z poszanowaniem ludzi oraz środowiska naturalnego, w tym zasobów naturalnych i mediów energetycznych.
 
W roku 2003 jako pierwszy został ustanowiony w Fabryce System Zarządzania Jakością (SZJ) zgodny z wymaganiami normy PN-EN ISO 9001. W roku 2004 wdrożony został System Zarządzania Środowiskowego (SZS) zgodny z wymaganiami normy PN-EN ISO 14001. W roku 2005 wdrożony został System Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy (SZBHP) zgodny z wymaganiami normy OHSAS 18001 oraz PN-N- 18001. W roku 2017 wdrożony został System Zarządzania Energią (SZE) zgodny z wymaganiami normy PN-EN ISO 50001. Wdrożone znormalizowane systemy zarządzania funkcjonują w ramach Zintegrowanego Systemu Zarządzania (ZSZ). Jest on udokumentowany, wdrożony, utrzymywany i ciągle doskonalony. Istotnym elementem systemu ZSZ jest zapewnienie produkcji kosmetyków zgodnie z dobrą praktyką produkcyjną opartą na wymaganiach normy ISO 22716 i wymaganiach koncernu L’Oréal. Poniżej znajduje się nasza Polityka ZSZ. 
 
Od roku 2017 zaliczamy sie do zakladów o zwiększonym ryzyku wystąpienia awarii przemysłowej. Poniżej załączamy szczególowe informacje na temat środków bezpieczeństwa i sposobu postępowania w przypadku wystąpienia awarii przemysłowej w naszej fabryce.
 

Inspektor ochrony danych

Inspektorem Ochrony Danych (IOD) w Kosmepol Sp. zo.o. jest Aneta Zajączkowska. Można się z nim kontaktować poprzez e-mailem na adres: [email protected]

Do IOD w Kosmepol Sp. z o.o. należy kierować wyłącznie sprawy dotyczące przetwarzania Państwa danych przez Kosmepol Sp. z o.o., w tym sprawy dotyczące realizacji praw w zakresie dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usuwania, ograniczenia przetwarzania, czy sprzeciwu na ich przetwarzanie.