W 2013 roku Grupa L'Oréal ogłosiła w dokumencie "Sharing Beuaty with All" zobowiązania dotyczące zrównoważonego rozwoju do roku 2020; również w odniesieniu do pracowników, dostawców oraz społeczności znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy. 

Globalne zobowiązania L'Oréal przekładają się na szerokie spektrum prowadzonych przez nas działań lokalnych w Polsce. Oprócz konkursu For Women in Science oraz inicjatywy Citizen Day angażujemy się także w inne aktywności jak Fryzjerzy Wobec AIDS, Euromelanoma oraz pomoc fundacji Piękniejsze Życie. 

 

FRYZJERZY WOBEC AIDS:

Dział Produktów Profesjonalnych L’Oréal Polska od 2007 roku prowadzi w Polsce program profilaktyczno-edukacyjny „Fryzjerzy wobec AIDS”. Program jest realizowany w trakcie szkoleń dla fryzjerów poprzez specjalne moduły edukujące o AIDS i uświadamiające pracownikom salonów rolę, jaka mogą odgrywać w profilaktyce choroby. Fryzjer ma kontakt z ogromną ilością osób, zbudowane relacje i poczucie zaufania ze stałymi klientami, czas usługi pozwala na rozmowę. Salon fryzjerski może być więc doskonałym miejscem edukacji, a dzięki fryzjerom łatwo dotrzeć do szerszych kręgów społecznych. Co roku powstaje także kalendarz, który jest owocem wspólnej pracy L’Oréal Polska oraz Krajowego Centrum ds. AIDS. Każda jego strona poświęcona jest jednemu z problemów związanych z HIV/AIDS.   

Idea programu „Fryzjerzy wobec AIDS” powstała w 2004 roku w RPA. Do dziś zaangażowało się w niego ponad 40 państw świata. Jesteśmy dumni, że w Polsce program  objął już ponad 1300 salonów i około 5.500 fryzjerów.

 

MELANOMA DAY:

Euromelanoma to ogólnoeuropejska kampania profilaktyki nowotworów skóry, której celem jest poszerzanie wiedzy na temat czerniaka i innych nowotworów skóry, a także zachęcanie do systematycznej profilaktyki. Inicjatywę prowadzi stowarzyszenie europejskich dermatologów, którzy poświęcają się dla sprawy pro bono. W Polsce marka LA ROCHE-POSAY pod patronatem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, już od 9 lat prowadzi ogólnopolską kampanię społeczną EUROMELANOMA, w ramach której możliwa jest bezpłatna diagnostyka znamion w gabinetach dermatologicznych. Akcja badania znamion, pomaga nie tylko wykryć zmiany nowotworowe na skórze, ale również informuje pacjentów o ryzyku raka skóry oraz o prawidłowych nawykach podczas ekspozycji na słońcu. 

W 2013 roku marka LA ROCHE-POSAY po raz pierwszy nawiązała również współpracę z Fundacją Rak'n'Roll, aby wspólnie edukować społeczeństwo w zakresie zapobiegania rakowi skóry, wczesnego rozpoznania i leczenia. 

 

 

 

WSPÓŁPRACA Z FUNDACJĄ PIĘKNIEJSZE ŻYCIE:

Program „Piękniejsze życie” pomaga kobietom, które przechodzą leczenie onkologiczne. Program powstał w Stanach Zjednoczonych w 1989 roku, a obecnie działa już w 24 krajach na świecie. W Polsce zadebiutował jesienią 2006 roku. Od początku programu ponad 900 pacjentek wzięło udział w warsztatach organizowanych w Centrach Onkologii w Warszawie i Lublinie, Kielcach i Łomży i Łodzi. W ramach projektu wykwalifikowana grupa wolontariuszy organizuje w szpitalach onkologicznych warsztaty dla pacjentek, podczas których - zawodowi makijażyści i kosmetyczki prezentują wieloetapowy program pielęgnacji skóry i makijażu, który pomaga pokonać i ukryć widoczne efekty uboczne leczenia. 

> Oficjalna strona fundacji